twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Aktywizacja zawodowa opiekunów osób niepełnosprawnych na razie tylko na papierze

Dodano: 2017-10-12 08:06:25

  

Ani osoby zajmujące się niepełnosprawnymi krewnymi, ani ich pracodawcy nie są zainteresowani formami wsparcia, które oferują powiatowe urzędy pracy (PUP).

 

Do ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1065 ze zm.) od 1 lipca br. zostały wprowadzone nowe instrumenty. Jest to kolejny element wdrażania rządowego programu „Za życiem”, który ruszył z początkiem 2017 r.

 

Wśród nich jest m.in. półroczna refundacja części kosztów wynagrodzenia zatrudnionego minimum na połowę etatu bezrobotnego opiekuna osoby niepełnosprawnej lub wyposażenia stanowiska pracy, które zostało dla niego utworzone.

 

Z kolei pracodawca, który prowadzi żłobek, klub dziecięcy lub działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług rehabilitacyjnych, może również starać się o zwrot kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, jeśli będą bezpośrednio związane ze sprawowaniem opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi lub zapewnianiem im rehabilitacji w miejscu zamieszkania.

 

Jednak chociaż nowe instrumenty wsparcia obowiązują już ponad trzy miesiące, to pytane przez DGP pośredniaki jeszcze ich nie stosowały.

 

Czytaj całość

Autor: Michalina Topolewska

Źródło: gazetaprawna.pl

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan