twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Ruszyła kampania informacyjna otwartości Poczty na pracowników i klientów z niepełnosprawnością

Dodano: 2017-10-11 12:28:16

  

- Od momentu podpisania porozumienia z PFRON i Ministerstwem Rodziny Pracy Polityki Społecznej poziom zatrudnienia osób z niepełnosprawnością wzrósł o 10 proc. i wynosi w tej chwili około 1200 osób. Co ciekawe najwięcej z nich to listonosze – powiedział Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej podczas konferencji inaugurującej kampanię informacyjną „Poczta Polska bez barier”, która odbyła się w środę, 11 października. To wspólne działanie Poczty Polskiej, Ministrstwa Infrastruktury i Budownictwa i Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 

- Chcę pogratulować tej dobrej decyzji, która pokazuje, że współpraca, jaką nawiązaliśmy z Pocztą Polską w marcu, z deklaracji zamienia się w konkretne działania. I w ten sposób Poczta buduje ważne dla spółki zaufanie i swoją wiarygodność – powiedziała o rozpoczęciu kampanii Minister Rodziny Pracy i Polityki Spolecznej, Elżbieta Rafalska.

 

Szefowa MRPiPS wskazała na to, że nowa kampania wpisuje się w działania jej resortu na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnością.

 

- Przykład współpracy między naszymi resortami pokazuje bardzo pozytywną tendencję. Do tej pory bolączką funkcjonowania państwa była resortowość, teraz widzimy, że jest jej coraz mniej – podsumowała minister Rafalska podjęte działania przez Pocztę, ale też jej resort oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

 

 

Czytaj całość

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan