twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Niepełnosprawni: Dopłata do pensji po przerwie

Dodano: 2017-09-04 09:21:41

  

Jeżeli powiatowy zespół ds. orzekania nie zakwalifikował osoby do jednego ze stopni niepełnosprawności i dopiero po pewnym czasie uznał ją za niepełnosprawną, pracodawca może otrzymywać na nią dofinansowania do wynagrodzeń bez konieczności ustalania tzw. efektu zachęty. Tak wynika z odpowiedzi Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) udzielonej firmie, która wystosowała pytanie w omawianej kwestii.

 

 

Przedstawiony przez nią problem dotyczył przypadku braku ciągłości orzeczeń o niepełnosprawności. Przedsiębiorstwo zatrudnia bowiem nieprzerwanie od 1995 r. pracownika z lekkim poziomem dysfunkcji zdrowotnej, na którego pobierało dopłaty do pensji. Przestało je otrzymywać w wrześniu 2013 r., kiedy to podwładny, po wygaśnięciu dotychczasowego orzeczenia, zgłosił się do powiatowego zespołu po wydanie nowego, ale otrzymał decyzję odmawiającą uznania go za niepełnosprawnego.

 

Pracownik postanowił jednak po raz kolejny zawnioskować o wydanie orzeczenia – 21 marca 2017 r. I tym razem na posiedzeniu, które odbyło się 24 kwietnia br., został ponownie uznany za niepełnosprawnego w stopniu lekkim. Nowy dokument wskazuje wprawdzie, że momentu, od którego istnieje dysfunkcja zdrowotna, nie da się ustalić, ale jako datę zaliczenia do lekkiego jej poziomu podano 21 marca br.

 

czytaj cały artykuł
autor: Michalina Topolewska
źródło: praca.gazetaprawna.pl

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan