facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Czy trzeba będzie płacić za wymianę legitymacji na nową? Mamy odpowiedź ministerstwa

Dodano: 2017-09-04 09:15:27

  

Od 1 września br. powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności powinny przyjmować wnioski o wydawanie nowych wzorów legitymacji osobom z niepełnosprawnością. Wystawienie dokumentu jest darmowe, jedynie jego duplikat kosztuje 15 zł. Pojawiła się jednak wątpliwość, czy wymiana ważnej jeszcze legitymacji będzie traktowana jak wydanie duplikatu, czyli płatna?

 

O sprawę tę zapytaliśmy Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

„Zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 31 lipca 2017 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności (Dz. U. poz. 1541) legitymacje dokumentujące niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności, wystawione przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, zachowują ważność na czas w nich określony" – przypomina w odpowiedzi przedstawiciel biura prasowego resortu.

 

Wspomniane rozporządzenie wchodzi w życie 1 września br.

 

czytaj cały artykuł
autor: oprac. mr, tp
źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan