facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

KPRM: Arłukowicz: Pacjenci mogą się czuć bezpiecznie

Dodano: 2012-12-13 08:20:18

  

- 98 proc. szpitali podpisało już kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na 2013 r. - poinformował minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Proces kontraktowania powinien się zakończyć przed świętami Bożego Narodzenia - wyjaśnił.

Jak powiedział minister, w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzona zostanie kontrola przepływów finansowych. Ma ona dotyczyć m.in. mechanizmu powstawania długów w CZD i procesu prowadzenia badań klinicznych.
Bartosz Arłukowicz przypomniał także, że od 1 stycznia 2013 r. wprowadzony zostanie elektroniczny system potwierdzania ubezpieczenia. Dzięki niemu pacjenci nie będą już musieli okazywać dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie (książeczki ubezpieczeniowej lub druku RMUA).

Wystarczy PESEL i dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku noworodków i niemowląt do trzeciego miesiąca życia rodzice będą mogli podać swój PESEL. W sytuacji, gdy w elektronicznym systemie pojawi się komunikat o braku uprawnień, także bez dokumentów ubezpieczeniowych będzie można otrzymać świadczenia na podstawie pisemnego oświadczenia, że posiadamy uprawnienie.


Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan