facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

MPiPS: Raport Banku Światowego poświęcony pracy

Dodano: 2012-12-05 00:00:00

  

W warszawskim biurze Banku Światowego miała miejsce prezentacja opracowania „Word Development Report 2013”. W wydarzeniu uczestniczył Minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

- To wydawnictwo jest naszym flagowym raportem – powiedział Xavier Devicor z Banku Światowego – który za każdym razem koncentruje się wokół kluczowego dla swojego czasu problemu. W tym przypadku były to miejsca pracy.
- Praca to dziś priorytet dla rządów, polityków i sfery biznesu – stwierdził jeden z redaktorów raportu Jesko S. Hentschel – dlatego wybraliśmy ten temat i szukaliśmy odpowiedzi na ważne pytania z nim związane.

Autorzy raportu zauważają, że praca to coś więcej, niż tylko rozwój ekonomiczny. Decyduje o tym, ile zarabiamy, co robimy, a nawet kim jesteśmy. Może wpływać na spójność społeczeństw i globalną integrację. Praca, zapewniając ekonomiczne podstawy bytu, jest też najlepszą formą pomocy społecznej.

- Cieszę się, że w raporcie zostały zauważone działania polskiego rządu – powiedział Minister Kosiniak-Kamysz – takie, jak podwyższenie wieku emerytalnego. Raport pokazał także problemy ludzi starszych na rynku pracy. Mamy już program skierowany do osób w wieku 50+, choć zdajemy sobie sprawę, że nie spełnia on wszystkich oczekiwań. Dlatego przygotowujemy kolejną jego wersję, w której weźmiemy pod uwagę diagnozy zawarte w tym raporcie. Planujemy wprowadzenie istotnych zmian w funkcjonowaniu urzędów pracy, służących nie tylko bezrobotnym, ale także i pracodawcom oraz nałożenie wyższych standardów efektywności.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan