facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

MPiPS: Międzynarodowe spotkanie, poświęcone aktywnemu starzeniu oraz wyzwaniom, związanym ze zmianą demograficzną

Dodano: 2012-11-06 09:06:15

  

Pierwsze spotkanie w formule Peer Review, poświęcone tematyce starzenia, odbywa się w dniach 29-30 października 2012 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Uczestnikami spotkania są delegacje zagraniczne (reprezentanci ministerstw oraz eksperci) oraz przedstawiciele polskich organizacji i instytucji działających w obszarze aktywnego starzenia.

Celem spotkania jest wymiana doświadczeń w zakresie podejmowanych kierunków działań w czasie wyzwań demograficznych oraz starzenia się społeczeństwa. Udział przedstawicieli krajów UE pozwoli na poznanie rozwiązań stosowanych w krajach, które podobnie jak Polska, funkcjonują w starzejącym się społeczeństwie.

Polska w roku 2012, m.in. ze względu na obserwowane zmiany demograficzne, wprowadziła reformę emerytalną skutkującą stopniowym zwiększaniem wieku emerytalnego oraz uruchomiła Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad przygotowaniem założeń długofalowej polityki senioralnej w Polsce.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan