facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Warsztaty dla osób niepełnosprawnych z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej

Dodano: 2012-10-26 15:00:35

  

MY TEŻ MOŻEMY RATOWAĆ ŻYCIE. Warsztaty objęte są patronatem honorowym Ministra Zdrowia, Posła na Sejm RP Marka Plury, Wojewody Śląskiego, Marszałka Województwa Śląskiego

Celem przedsięwzięcia jest przeszkolenie osób niepełnosprawnych w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu, zlikwidowaniu barier, stresu oraz uświadomienie osobom niepełnosprawnym, iż mogą uratować życie.

W warsztatach mogą brać również udział osoby pełnosprawne, dla których będzie to możliwość podniesienia kwalifikacji, a także konieczność wynikająca z wykonywanego zawodu i pełnionych funkcji w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, których schorzenia, dysfunkcje mogą w pewnych okolicznościach stanowić zagrożenie zdrowia i życia.Warsztaty będą organizowane w terminie: 14-16.11.2012


Jest to również, okazja do integracji i pokazania innym, że osoby niepełnosprawne nie tylko otrzymują pomoc, ale potrafią jej również udzielać nawet osobom pełnosprawnym. Warsztaty będą prowadzone przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego i GOPR w celu przygotowania uczestników do udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia życia w miejscu zdarzenia. Program warsztatów obejmuje zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia praktyczne zakończone otrzymaniem certyfikatu.           

Organizatorem warsztatów jest Klub Niepełnosprawnego Honorowego Dawcy Krwi PCK „DAR ŻYCIA” przy CKiR „Orle Gniazdo” Zakład Pracy Chronionej. Współorganizatorami są: Bielskie Pogotowie Ratunkowe, GOPR Szczyrk, PCK Bielsko – Biała .

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w warsztatach, które są  inicjatywą osób niepełnosprawnych odczuwających potrzebę przeszkolenia  i zdobycia umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej w zakładzie pracy oraz w swoim środowisku.


 

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan