facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

MPISP: Konferencja prasowa w MPiPS

Dodano: 2012-06-22 05:00:00

  

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z dziennikarzami 19 czerwca 2012 r. Spotkanie poświęcono omówieniu bieżących spraw resortu, w tym ocenie wniosku SLD do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy wydłużającej wiek emerytalny do 67. roku życia dla kobiet i mężczyzn.

- W naszej opinii ustawa jest w pełni zgodna z Konstytucją RP, potwierdzają to także analizy Kancelarii Prezydenta – powiedział Minister Kosiniak-Kamysz. – Cały proces legislacyjny został przeprowadzony niezwykle starannie, włączając w to nie tylko ustalenia z partnerami z Komisji Trójstronnej, ale także szerokie konsultacje w regionach. Ustawa jest precyzyjna – każdy zainteresowany może dokładnie sprawdzić, kiedy osiągnie wiek emerytalny.

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się też do publikacji prasowych, podających w wątpliwość wysokość przyszłych świadczeń. – Pragnę uspokoić wszystkich zainteresowanych: częściowe emerytury będą wypłacane zgodnie z deklaracją, że ich wysokość będzie wynosiła 50 proc. emerytury wypracowanej na dzień złożenia wniosku o taką emeryturę.

Minister Kosiniak-Kamysz wspomniał też o toczących się w MPiPS pracach nad programem wspierania zatrudnienia osób powyżej 60 roku życia, który jest istotnym elementem wydłużania wieku emerytalnego.

Źródło: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan