facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Międzynarodowa wymiana doświadczeń

Dodano: 2012-01-25 12:46:08

  

Przewodnicząca Rady Krajowej POPON Pani Barbara Pokorny wzięła udział w zagranicznej wizycie mającej na celu wymianę doświadczeń w zakresie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Wizyta odbyła się na zaproszenie władz samorządowych regionu Emilia-Romagna w północnych Włoszech. Wzięli w niej udział także przedstawiciele samorządu województwa dolnośląskiego oraz Poseł na Sejm RP Przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej Pan Sławomir Piechota.

Delegacja z Dolnego Śląska gościła w dniach 15-18 styczeń 2012 r, w Bolonii, Rawennie, Bagnacavallo, Villa ST Martino oraz Fanzie. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz zapoznania się z przepisami prawa obowiązującymi w tym zakresie we Włoszech.

Gospodarze zaprezentowali gościom z Polski kilka placówek w których realizowane są projekty z zakresu wsparcia zawodowego dla osób wykluczonych z rynku pracy z różnych powodów. Zwiedzano między innymi: Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Villa ST Martino, Spółdzielnię Socjalną Ceff w Fanzy, Irecoop Centralę Ruchu Spółdzielczego w Fanzie. Uczestnicy delegacji mieli również okazję do zasmakowania posiłków przygotowywanych z produktów produkowanych w różnych spółdzielniach w prowincji Rawenna.

Uczestnicy delegacji zwrócili również uwagę na piękno i bogactwo w zabytki gościnnego regionu Emilia-Romagna.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan