facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Konkurs o tytuł Poznańskiego lidera Przedsiębiorczości

Dodano: 2012-01-25 09:32:35

  

Rozpoczęła się IX edycja Konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, którego organizatorami są Starosta Poznański i Prezydent Miasta Poznania.

IX edycja Konkursu odbywa się pod przewodnictwem Jana Grabkowskiego, Starosty Poznańskiego. Zastępcą Przewodniczącego Kapituły Konkursu jest Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania. Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz firm akademickich, wyróżniających się dynamizmem i innowacyjnością w działaniu. Jego celem jest wspieranie przedsiębiorstw sektora MSP z terenu Poznania i powiatu poznańskiego.

Organizatorzy od tej edycji wprowadzili szereg zmian w formule Konkursu. Wszystko po to, by dostosować wymogi konkursowe do aktualnej sytuacji gospodarczej i w ten sposób zachęcić do ubiegania się o tytuł „Lidera” jak największą liczbę firm z terenu Poznania i powiatu poznańskiego. Z całego katalogu zmian na największą uwagę zasługują:
  • nowa kategoria w ocenie, dotycząca przyznawania punktów za zatrudnienie przez firmę w okresie ostatnich 3 lat osób na staże lub praktyki. W ten sposób organizatorzy chcą podkreślić ważną kwestię ułatwienia szczególnie młodym ludziom wejścia i zaistnienia na rynku pracy oraz zdobycia przez nich, tak potrzebnego doświadczenia,
  • kolejny nowy punktowany parametr wiąże się z okresem funkcjonowania podmiotu na rynku. To ukłon w stronę firm, które działają od wielu lat, mają ugruntowaną pozycję na rynku, a tym samym są dowodem na to, że można działać również w trudniejszych warunkach gospodarczych,
  • największe wprowadzone zmiany dotyczą kryteriów finansowych. Parametry liczbowe zostały tak zmienione, by oceniać rzeczywistą sytuację podmiotów gospodarczych działających na rynku w ciągu ostatnich 3 lat,
  • ponadto dla podniesienia rangi przyznawanego tytułu „Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości”, Organizatorzy ograniczyli liczbę Laureatów do jednego w każdej kategorii – średniego, małego i mikroprzedsiębiorcy.

Organizatorzy liczą na udział w Konkursie - lokalnych firm sektora MSP, które notują sukcesy na rynku, cechuje je przedsiębiorczość, działalność społeczna, a także posiadają ciekawą ofertę, są przyjazne młodym ludziom oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Więcej informacji w załączniku »

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan