facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Nasz Biznes: Zostań Lodołamaczem – zgłoszenia do 30 lipca

Dodano: 2015-06-30 07:27:15

  

Jeszcze przez miesiąc pracodawcy mogą składać zgłoszenia do jubileuszowego konkursu „Lodołamacze”. Przed nami etap regionalny.


„Lodołamacze” to ogólnopolski konkurs dla firm i organizacji, które nie boją się, a wręcz przeciwnie, zatrudniają niepełnosprawnych w swoich strukturach.
Autorem inicjatywy, która trwa od 10 lat, jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Niepełnosprawnych. Twórcą fundacji jest natomiast Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


Celem konkursu jest prezentacja i promocja podmiotów, które tworzą u siebie miejsca dla osób niepełnosprawnych i generalnie wyróżniają się wysoką świadomością i tolerancja wobec inwalidów.
Konkurs niezmiennie składa się z dwóch etapów: Regionalnego i Centralnego. W pierwszym etapie niezależne Kapituły dokonają analizy i wyłonią finalistów regionalnych, którzy automatycznie przejdą do Centralnego Etapu Konkursu.
W poprzedniej, IX edycji wzięło udział 400 pracodawców. Byli oni oceniani w trzech kategoriach podstawowych oraz w dwóch dodatkowych.


Kategorie konkursowe
Zatrudnienie Chronione – pracodawcy posiadający status zakładu pracy chronionej oraz zakłady aktywności zawodowej
Otwarty Rynek Pracy – przedsiębiorcy otwartego rynku pracy, w tym również stowarzyszenia, fundacje prowadzące działalność gospodarczą i fundacje posiadające status przedsiębiorcy
Lodołamacz Instytucja- instytucje, stowarzyszenia, organizacje i fundacje nieprowadzące działalności gospodarczej
Kategorie dodatkowe
Super Lodołamacz – dla najlepszego z najlepszych – dla przedsiębiorcy, instytucji, zakładu
Lodołamacz Specjalny – dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych


18 czerwca zainaugurowano dolnośląski etap regionalny. Jego honorowym ambasadorem została znana aktorka Magdalena Kumorek.

- Dostałam rolę w filmie, będę jeździć na wózku i uczę się teraz jeździć na wózku. Tym bardziej ta idea jest mi bliska – podkreśla aktorka Magdalena Kumorek.


Przypomnijmy, że zgłoszenia przyjmowane są tylko do 30 lipca: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Gala finałowa zaplanowana jest na 29 września na Zamku Królewskim w Warszawie.


Źródło: Nasz Biznes

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan