facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home BADANIA I ANALIZY BON: Wstępne dane z BAEL za 2015 rok
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

BON: Wstępne dane z BAEL za 2015 rok

Dodano: 2016-03-22 11:28:59

  

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych publikuje wstępne dane wynikowe z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL GUS) za 2015 rok, dotyczące aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

 

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych publikuje wstępne dane wynikowe z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL GUS), dotyczące aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych za II , III i IV kw. 2015 r., jak również uśrednione dane w tym zakresie za 2015 rok w zakładce BAEL.

 

Jednocześnie Biuro informuje, że podane dane wynikowe mogą ulec zmianie po weryfikacji przez GUS kwartalnych danych za okres II-IV kw. 2015 r.

 

„Kwartalna informacja o rynku pracy w IV kwartale 2015 r.”, dostępna na stronie GUS, prezentuje wstępne dane dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) za IV kwartał 2015 r., w tym dane dla osób niepełnosprawnych.

 

Podobnie „Kwartalna informacja o rynku pracy w III kwartale 2015 r.” i „Kwartalna informacja o rynku pracy w II kwartale 2015 r.” prezentują wstępne dane za te kwartały dotyczące pracujących, bezrobotnych i biernych zawodowo uzyskane z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), w tym dane dla osób niepełnosprawnych.

 

GUS wyjaśnia, że z uwagi na opóźnienia w opracowaniu bieżących danych demograficznych za 2015 rok (spowodowanych wprowadzeniem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nowego systemu rejestracji aktów stanu cywilnego oraz zasilania rejestru PESEL, jak też opóźnieniem w przekazywaniu przez MSWiA danych o migracjach), koniecznych do przygotowania aktualnego bilansu ludności będącego podstawą opracowania wag do uogólnienia wyników z próby BAEL, ponownie wykorzystane zostały dane demograficzne wg stanu w dniu 31.12.2014 r. W związku z tym - po skorygowaniu wag w oparciu o zaktualizowane szacunki demograficzne - prezentowane wyniki BAEL za II, III i IV kwartał 2015 r. mogą ulec zmianie.

 

Źródło: www.niepelnosprawni.gov.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan