facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home BADANIA I ANALIZY
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
Badania i analizy
Drukuj

BON: Wstępne dane z BAEL za 2015 rok

Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych publikuje wstępne dane wynikowe z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL GUS) za 2015 rok, dotyczące aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - apel o podjęcie dialogu na temat przyszłości chronionego rynku pracy dla osób niepełnosprawnych

POPON jako największa Organizacja pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne stoi na stanowisku, że powinien uczestniczyć w budowaniu odpowiedniego kształtu systemu zatrudniania osób niepełnosprawnych. Organizacja reprezentuje różnorodne środowiska pracodawców pod względem formy organizacyjnej i wielkości. Zrzesza małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, spółdzielców i firmy prywatne.

Drukuj

Poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych w latach 2005 - 2013

Zgodnie z danymi GUS, poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych w I kwartale 2013 r. wyniósł 21%.

Drukuj

BON: Sytuacja na rynku pracy w czerwcu 2012 r.

Szacunkowa stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca maja br.) wyniosła w czerwcu br. 12,4 proc. i w porównaniu do maja br. spadła o 0,2 punktu  procentowego. W analogicznym okresie ubiegłego roku (czerwiec 2011 – maj 2011) odnotowano spadek natężenia bezrobocia o 0,5 punktu (z poziomu 12,4 proc. do poziomu 11,9 proc.). Zatem wskaźnik bezrobocia w końcu czerwca br. był o 0,5 punktu procentowego wyższy niż przed rokiem.

Drukuj

Dane pochodzące z Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) PFRON

POPON przedstawia zaktualizowane dane dot. liczby pracodawców i pracowników zarejestrowanych w Systemie Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) PFRON w podziale na typ pracodawcy i stopień niepełnosprawności pracowników na podstawie informacji przedstawionych przez Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Analiza danych statystycznych

Liczba pracowników niepełnosprawnych oraz pracodawców zarejestrowanych w Systemie Obsługi Dofinansowań i Refundacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Drukuj

BON: Pracodawcy zarejestrowani w SODiR i liczba pracowników niepełnosprawnych

Na stronach Biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych zostały zamieszczone zaktualizowane dane pochodzące z Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Dane te dotyczą liczby pracowników niepełnosprawnych oraz pracodawców zarejestrowanych w SODiR.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan