facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
ustawa o rehabilitacji

link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

odpowiedzi poslw link efekt zachety

link skcji atykulw dialog spleczny

Poradnik POPON

link zatrudnianie-niepelnosprawnych
media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A
  • Gala finałowa Lodołamacze 2015
  • Lodołamacze 2015

Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz ustawy o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym na stronach Sejmu

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnoprawnych informuje, iż na stronie www.sejm.gov.pl pojawił się projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych...

Komunikat POPON – Zmiana stanowiska BON w zakresie korygowania SOD w PFRON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych informuje, iż Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (BON) zmieniło swoje stanowisko w zakresie konieczności przywracania terminu...
Drukuj

Lodołamacze w liczbach. Podsumowanie Kampanii na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych

W tegorocznym Konkursie Lodołamacze 2015 udział wzięło 414 firm. Była to największa jak dotychczas ilość pracodawców, instytucji i organizacji, którzy przesłali formularze konkursowe. W ciągu 10 lat trwania Konkursu udział w nim wzięło 3434 firm. Formularze oceniały w każdym regionie Kapituły. W 10 Kapitułach zasiadało razem 131 osób.

Drukuj

Rzeczpospolita: Biznesmen o kulach później zapłaci ZUS. Artykuł POPON

Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą legalnie uchybić ustawowym terminom regulowania składek społecznych. 14 dni to dopuszczalne przesunięcie wpłaty. Wniosek złożony na starym druku pozbawi jednak refundacji składek z PFRON.

Drukuj

WSA w Gliwicach. Zakup odzieży roboczej nie ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji

Zaopatrzenie pracownika w ubranie ochronne jest realizacją obowiązku wynikającego z kodeksu pracy. Nie można uznać, że wydatek na ten cel stanowi element wyposażenia stanowiska pracy osoby z uszczerbkiem na zdrowiu.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Ostra gra o duże pieniądze

1 października 2015 r. Senat przyjął bez zmian zaproponowaną przez Sejm nowelizację Ustawy o rehabilitacji, dotyczącą m.in. ograniczenia do 50 proc. ulg we wpłatach na PFRON. Jednak dyskusja wokół tych zmian nie ustała i staje się coraz gorętsza.

Drukuj

KPRM: Jak pozyskać fundusze unijne. Skorzystaj z wyszukiwarki dotacji

Masz ciekawy pomysł? Potrzebujesz pieniędzy na jego realizację? Odwiedź portal Funduszy Europejskich i znajdź rozwiązanie dla siebie!

Drukuj

MPiPS: Wrzesień: jednocyfrowa stopa bezrobocia

Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 9,9% - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To najlepszy wynik od 7 lat. Rekordowa była również liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców.

Drukuj

RPO: Prawa wyborcze osób z niepełnosprawnością i osób ubezwłasnowolnionych

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja prasowa, podczas której RPO dr Adam Bodnar przedstawił wyniki raportu na temat dostosowania lokali wyborczych do potrzeb osób z niepełnosprawnością w wyborach prezydenckich oraz w referendum ogólnokrajowym.

Drukuj

Refundacja składek już na nowym druku

Termin do opłacenia należności na ZUS i data ich faktycznego uiszczenia to nowe pozycje w formularzu, który osoby z dysfunkcjami muszą przesłać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), aby uzyskać ich częściowy zwrot.

Drukuj

Nowy portal o polskiej gospodarce po angielsku

Ruszył nowy portal ekonomiczny Central European Financial Observer (CE Financial Observer). Serwis skierowany jest do użytkowników, których interesuje gospodarka krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Drukuj

ABC Wolters Kluwer business. Kontrole PFRON nie zlikwidują poważnych oszustw. Komentarz POPON

Po aferze dotyczącej wyprowadzenia dużej kwoty z PFRON pracodawcy obawiają się częstszych kontroli. Może się jednak okazać, że zwiększone uprawnienia kontrolne wcale nie zlikwidują takich sytuacji, główny nacisk powinien być położony na badanie konkretnych przypadków, twierdzi Mateusz Brząkowski, ekspert Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

© 1995-2015 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych