facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkolenia POPON
  • Giełda pracy
Drukuj

Nie ma dopłaty do pensji bez względu na rodzaj emerytury

Przepisy niepozwalające uzyskiwać dofinansowania do wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika, który ma świadczenie emerytalne, nie mogą być interpretowane w zależności od tego, na jakiej podstawie prawo do niego zostało ustalone.

Drukuj

Senat: Konferencja poświęcona problemom aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych

Zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, utrzymywanie przez nich zdolności do pracy, a także partnerstwo osoby niepełnosprawnej, lekarza i pracodawcy to najważniejsze elementy systemu wspierania aktywności zawodowej i społecznej osób cierpiących na choroby przewlekłe i osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Inspekcja skontroluje umowy-zlecenia i czasowe. Na baczności musi się mieć budowlanka i hotelarstwo

W przyszłym roku PIP sprawdzi stosowanie kontraktów cywilnoprawnych w co najmniej 1,5 tys. firm. Na baczności muszą się mieć budownictwo i hotelarstwo.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Powstaje Narodowy Plan Zatrudnienia

W ramach strategii rozwoju przygotowywanej przez wicepremiera, ministra rozwoju i ministra finansów Mateusza Morawieckiego przygotowywany jest Narodowy Program Zatrudniania Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

MRPiPS: Krajowy dialog o przyszłości pracy

Konferencję „Krajowy dialog o przyszłości pracy”, zorganizowaną 7 grudnia przez MRPiPS oraz IPiSS, otworzył sekretarz stanu Stanisław Szwed. Gościem specjalnym był Nicolas Niemtchinow, Specjalny Doradca ds. Przyszłości Pracy w Międzynarodowym Biurze Pracy. Wystąpienie otwierające wygłosiła również Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.

Drukuj

Zarząd POPON na Konferencji w Senacie "Zdrowie, aktywność i zdolność do pracy- Wyzwania polityki zdrowotnej i społecznej wobec osób niepełnosprawnych"

Zarząd Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych na zaproszenie Stanisława Karczewskiego Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, prof. dr hab. n. med. Bolesława Samolińskiego Przewodniczącego Koalicji na rzecz Zdrowego Starzenia się oraz Roberta Kwiatkowskiego Prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wziął udział w Konferencji „Zdrowie, aktywność i zdolność do pracy- Wyzwania polityki zdrowotnej i społecznej wobec osób niepełnosprawnych”.

Drukuj

Konsultacje społeczne

Szanowni Państwo, Na stronie internetowej Komitetu Podatkowego Pracodawców RP zostały zamieszczone następujące projekty aktów prawnych:

Drukuj

POPON na Konferencji " Krajowy Dialog o Przyszłości Pracy" w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

  Trwa Konferencja w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej organizowana wspólnie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych w ramach przygotowania do obchodów setnej rocznicy powstania Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Drukuj

Sprawozdania za 2016 r. powinny trafiać do oddziału PFRON

Od przyszłego roku pracodawcy zobowiązani do przedstawiania danych finansowych za ostatnie trzy lata powinni przekazywać je nie do centrali Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), ale do właściwej jednostki regionalnej.

Drukuj

Super Biznes: Niepełnosprawni pełnosprawni w pracy

Jak likwidować istniejące na rynku pracy bariery dla osób niepełnosprawnych, zachęcając je do podejmowania aktywności zawodowej? Jak wygląda poziom tej aktywności i możliwości zarobkowania w Polsce?

Drukuj

MRPiPS: Dla niepełnosprawnych i ich opiekunów

- Życzę wszystkim osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, żeby w instytucjach do tego powołanych znajdowały sojuszników, dostrzegających wagę ich problemów i potrafiących skutecznie je rozwiązać – powiedziała minister Elżbieta Rafalska podczas briefingu prasowego, podsumowującego działania MRPiPS wobec tego środowiska. Briefing zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który jest obchodzony 3 grudnia.

Drukuj

II Forum Przemysłowe

Czwarta rewolucja przemysłowa opierająca się na łączeniu najnowocześniejszych wirtualnych technologii z realną produkcją zmienia modele działania całych gałęzi gospodarki. Reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna oraz rozwój społeczny i terytorialny stwarzają nowe możliwości ekonomiczne, stanowiąc szansę dla szybkiego rozwoju kraju.

Drukuj

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Życzenia od Pana Krzysztofa Michałkiewicza, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Szanowni Państwo, 3 grudnia obchodzimy - ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia na całym świecie odbywają się wydarzenia i uroczystości, których celem jest propagowanie praw osób niepełnosprawnych.

© 1995-2016 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych