facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

link efekt zachety

link skcji atykulw dialog spleczny

wyrwij fiskusowi bat

Poradnik POPON

link zatrudnianie-niepelnosprawnych
media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A

Bardzo ważna odpowiedź UOKiK w sprawie efektu zachęty na tzw. starych pracowników

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odpowiedź z dnia 24 kwietnia 2015 r. w sprawie ustalania efektu zachęty na tzw. starych pracowników,...

Odpowiedź PFRON dla POPON – co dalej z metodą ALTMANA w 2015 r.?

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odpowiedź z dnia 15 kwietnia 2015 r. na pytanie w zakresie dalszego stosowania...
Drukuj

Pracodawcy RP: Zasada in dubio pro tributario znalazła się w rządowym projekcie nowelizacji Ordynacji podatkowej.

Poprawka dodana przez posłów w sejmowej podkomisji do spraw monitorowania systemu podatkowego do rządowego projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej (druk nr 3462) wprowadza art. 120a. Ma on stanowić, że w przypadku różnych wyników wykładni przepisów prawa podatkowego organ podatkowy będzie przyjmował wykładnię korzystną dla strony postępowania.

Drukuj

Efekt zachęty na tzw. starszych pracowników. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Jednym z warunków uzyskania refundacji pensji niepełnosprawnego pracownika jest spełnienie tzw. efektu zachęty. Z najnowszej interpretacji Komisji Europejskiej wynika, iż przedsiębiorcy mogą uzyskać efekt zachęty, a co za tym idzie także dofinansowanie do pensji na tych niepełnosprawnych, którzy uzyskali orzeczenie w trakcie zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie. Ale Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych ma w tej kwestii wątpliwości.  

Drukuj

Dopłata do pensji na starego pracownika dopiero po zmianie ustawy. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Unijne przepisy nie wykluczają przyznania dofinansowania do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej, która była zdrowa w momencie zatrudnienia . Aby je otrzymać, przedsiębiorca musi wykazać, że nastąpił u niego wzrost zatrudnienia ogółem.

Drukuj

Nasz Biznes: Zostań Lodołamaczem – zgłoszenia do 30 lipca

Jeszcze przez miesiąc pracodawcy mogą składać zgłoszenia do jubileuszowego konkursu „Lodołamacze”. Przed nami etap regionalny.

Drukuj

Głos Wielkopolski zachęca do udziału w Konkursie Lodołamacze 2015

Z roku na rok wśród wielkopolskich firm i instytucji przybywa wrażliwych pracodawców, którzy nie boją się zatrudniać osób niepełnosprawnych. W zeszłym roku w konkursie „Lodołamacze", organizowanym przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, udział wzięło 400 firm, przełamując tym samym bariery.

Drukuj

Gazeta fiansowa o Kongresie zorganizowanym przez POPON

Nie da się zwiększyć aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych oraz spowodować otwartości pracodawców na zatrudnianie osób niepełnosprawnych jeśli nie zmieni się całego systemu rehabilitacji zawodowej. Potrzebne jest dobre, przejrzyste i przyjazne prawo. Bez tej zmiany nie będzie mowy o dobrej współpracy między pracodawcą, a osobą niepełnosprawną.

Drukuj

PFRON: Nowy formularz INF-O-PdM

Szanowni Państwo, od 6 lipca 2015 r. w SODiR zostanie udostępniony dla użytkowników aktualny formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (INF-O-PdM). Wzór został określony w załączniku do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 października 2014 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis (Dz. U. z 2014, poz. 1543).

Drukuj

Jak wypełnić deklarację DEK-I-o, jeśli firma zatrudnia pracownika ze schorzeniem szczególnym. Artykuł POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Pracodawca zatrudnia pracownika z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności ze szczególnym schorzeniem. Nie osiąga jednak 6-proc. wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych, dlatego jest zobowiązany do wpłat na PFRON. Zastanawia się jednak, jak prawidłowo oznaczyć pracownika z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, który legitymuje się schorzeniem szczególnym w deklaracji DEK-l-o?

Drukuj

Zwyczajnie Aktywni - do 30 czerwca można przesyłać zgłoszenia do konkursu

Wciąż masz czas na to, by zgłosić swój projekt do III edycji „Zwyczajnie Aktywnych”!

Drukuj

Gazeta Prawna: Klauzule społeczne wciąż niechętnie stosowane

Obowiązująca od października 2014 r. nowelizacja przepisów o zamówieniach publicznych w sposób jednoznaczny daje zamawiającym możliwość wymagania od firm, aby zatrudniały pracowników realizujących umowę na etat. Tyle że administracja – i to zarówno centralna, jak i samorządowa – nie bardzo chce z tej możliwości korzystać.

Drukuj

PFRON chce zlecić Sygnity utrzymanie SODiR i odkupić prawa do systemu za 55 mln zł

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych planuje zlecić Sygnity usługi utrzymania systemu SODiR i modyfikacje oraz odkupić od spółki autorskie prawa majątkowe do systemu SODiR z kodami źródłowymi i dokumentacją techniczną. Szacunkowa wartość zamówienia to 55 mln zł netto - wynika z ogłoszenia o dobrowolnej przejrzystości ex ante, opublikowanego przez PFRON.

Drukuj

POPON o korzyściach z zatrudniania osób niepełnosprawnych na konferencji w Świdnicy

(Nie)pełnosprawni w drodze do aktywności zawodowej - posłuchaj ile tracisz każdego dnia".

Drukuj

Gazeta Wrocławska: Rozpoczęła się kolejna edycja Lodołamaczy

Konkurs promuje firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne.

Drukuj

Refundacja składek na nowym druku. Artykuł POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Prowadzący działalność gospodarczą, którzy chcą otrzymać zwrot należności na ubezpieczenia społeczne, będą od października korzystać ze zmienionego formularza Wn-U-C.

© 1995-2015 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych