facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
Programy partii a rehabilitacja zawodowa

link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

ustawa o rehabilitacji

odpowiedzi poslw link efekt zachety

link skcji atykulw dialog spleczny

Poradnik POPON

link zatrudnianie-niepelnosprawnych
media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A
  • POPON giełda pracy Warszawa
  • szkolenie POPON
  • Popon giełdy pracy

Komunikat POPON – Zmiana stanowiska BON w zakresie korygowania SOD w PFRON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych informuje, iż Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (BON) zmieniło swoje stanowisko w zakresie konieczności przywracania terminu...

Sejm uchwalił ważną nowelizację Kodeksu pracy – „skrócenie” umów na czas określony

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych informuje, iż Sejm RP uchwalił na ostatnim posiedzeniu Sejmu ustawę z dnia 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych...
Drukuj

Giełda Pracy POPON w Poznaniu

W dniu dzisiejszym, tj. 24 listopada Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych uczestniczyła w Giełdzie Pracy zorganizowanej przez Akademię Wychowania Fizycznego.

Drukuj

BON: Powołanie nowego Pełnomocnika

Pani Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wręczyła dziś nominację na stanowisko Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Panu Krzysztofowi Michałkiewiczowi.  

Drukuj

Krzysztof Michałkiewicz nowym Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz i Marcin Zieleniecki zostali wiceministrami rodziny, pracy i polityki społecznej - poinformowała w rozmowie z PAP minister Elżbieta Rafalska. W resorcie będzie jeszcze trzech wiceministrów - zapowiedziała. Krzysztof Michałkiewicz będzie Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Świetna atmosfera na spotkaniu integracyjnym Członków POPON w Gniewie

W dniach 19-20 listopada Członkowie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wzięli udział w corocznym spotkaniu integracyjnym. Spotkanie było również okazją do świętowania XX-lecia Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Obowiązki pracodawcy zatrudniającego osoby niepełnosprawne na przełomie roku. Artykuł POPON w Gazecie Prawnej

Na przełomie 2015/2016 roku pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne muszą pamiętać o dodatkowych obowiązkach sprawozdawczych, które wynikają z przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j. Dz. U. 2011 r. Nr 127 poz. 721), dalej jako ustawa o rehabilitacji, oraz z rozporządzeń wykonawczych. Dotyczą one w różnym stopniu pracodawców z tzw. otwartego rynku pracy, jak i zakłady pracy chronionej (ZPChr).

Drukuj

POPON bierze udział w Targach Pracy organizowanych na Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego

  W dniu jutrzejszym 24 listopada w godzinach od 9.00 do 15.00 odbędą się Targi Pracy na Akademii Wychowania Fizycznego.  

Drukuj

Gazeta Pomorska: Ciepłe posady, bo kruszą lody

Cenią niepełnosprawnych pracowników. Mowa o Lodołamaczach 2015 - jesienią rozstrzygnięto kujawsko-pomorski etap 10. edycji tego konkursu.

Drukuj

Pomorska TV: Giełda pracy dla osób niepełnosprawnych w Gdyni

Organizatorzy poprzez to wydarzenie chcą zwiększyć aktywność zawodową takich osób i zachęcić do działania. A pracodawcy chcieli pokazać, że takie osoby chętnie zatrudniają i traktują je jak pełnosprawnych pracowników.

Drukuj

Uchybienie terminowi nie pozbawia zaświadczenia. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Upoważnienie do wydania rozporządzenia nie przewiduje wskazania w nim daty starania się o dokument potwierdzający uznanie wydatku za pomoc de minimis. Dlatego jej przekroczenie nie może pozbawiać jego uzyskania środków z funduszu w ciągu 30 dni od jego dokonania.

Drukuj

Relacja fotograficzna z Giełdy Pracy dla Osób Niepełnosprawnych w Gdyni

  Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnej FAZON założona przez Polską Organizacje Pracodawców Osób Niepełnosprawnych POPON wraz z Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym PPNT Gdynia zorganizowała 17.11.2015 Giełdę Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Spotkania z niepełnosprawnymi, wizyty w ośrodkach rehabilitacyjnych, rozmowy z ludźmi kultury, Lodołamacze. Aktywność Pierwszej Damy

(...) Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w Gali Konkursu Lodołamacze na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie wręczyła nagrodę przedstawicielom Związku Harcerstwa za działalność gromad zuchowych i drużyn harcerskich Nieprzetarty Szlak skupiających dzieci i młodzież z niepełnosprawnością.

© 1995-2015 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych