facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
projekt tu jest ok link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl baner sejm link skcji atykulw dialog spleczny link ankieta eksperta
media patronujace kampanii lodlamacze media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A

Stanowisko PIP w kwestii zgody lekarza na normalny czas pracy a podwyższenia wynagrodzenia pracownika

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych...

Zmiany w refundacji składek dla niepełnosprawnych przedsiębiorców

W dniu 28 sierpnia 2014 r. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny na temat poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz o zmianie...
Drukuj

Unieważnienie postępowania 14/2014/POPON/POKL.05.05.02 z dnia 21.10.2014 r.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zmuszona jest unieważnić postępowanie nr 14/2014/POPON/POKL.05.05.02 z dnia 21.10.2014 dotyczące zakupu usługi noclegowej, wynajmu sal szkoleniowych oraz wyżywienia w ramach projektu: „Rozwój dialogu społecznego poprzez wzmocnienie potencjału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu V „Dobre rządzenie”.

Drukuj

Inicjatywa POPON doceniona przez POSŁÓW

Z inicjatywy POPON posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący niezgodności z Konstytucją RP  zmian w zakresie dofinansowań dla ZPCHr po 1 kwietnia 2014 r.

Drukuj

Nowelizacja Kodeksu pracy nie wprowadzi pracujących sobót

Wbrew pojawiającym się komentarzom projekt zmiany Kodeksu pracy przygotowany przez posłów PO nie oznacza powrotu do pracujących sobót.

Drukuj

Dziennik Gazeta Prawna: Trybunał oceni zrównanie dopłat do pensji. Komentarz Jana Zająca, Prezesa POPON

Brak odpowiedniego vacatio legis zdaniem posłów PiS doprowadził do naruszenia zasady ochrony interesów w toku. Dlatego zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego art. 3 pkt i ustawy z 8 listopada 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (Dz.U. z 2013 r. poz. 1645).  

Drukuj

Wniosek posłów PIS do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie stwierdzenia niezgodności z Konstytucją RP zmian w zakresie dofinansowań dla ZPCHr po 1 kwietnia 2014 r.

Wniosek posłów PIS do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie stwierdzenia niezgodności z Konstytucją RP zmian w zakresie dofinansowań dla ZPCHr po 1 kwietnia 2014 r.

Drukuj

Zapytanie ofertowe - szkolenie 27-28.11.2014 Dialog społeczny jako sztuka komunikacji

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w związku z realizacją projektu: „Rozwój dialogu społecznego poprzez wzmocnienie potencjału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach priorytetu V „Dobre rządzenie”, kieruje zapytania ofertowe do Wykonawców, którzy w ramach realizowanego projektu przeprowadzą szkolenie na temat: „Dialog społeczny jako sztuka komunikacji” oraz przygotują materiały szkoleniowe z tego zakresu.

Drukuj

Zapytanie ofertowe - wynajem sal, catering, noclegi - 27-28.11.2014 POPON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w związku z realizacją projektu: „Rozwój dialogu społecznego poprzez wzmocnienie potencjału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach priorytetu V „Dobre rządzenie”, kieruje zapytania ofertowe do Wykonawców, którzy w ramach realizowanego projektu na potrzeby przeprowadzenia spotkania mogą zapewnić sale wraz ze sprzętem audiowizualnym i nagłośnieniem, oraz zapewnić usługę cateringową i noclegową zgodnie z niniejszym zapytaniem.

Drukuj

Prezydent podpisał nowelę ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu niepełnosprawnych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu niepełnosprawnych - podała w piątek jego kancelaria. Nowela utrzymuje dotychczasowy stan prawny dotyczący statusu i organizacji Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Dziennik Gazeta Prawna: Trenerzy pomagają w znalezieniu zatrudnienia

Zakończył się właśnie etap testowania nowego instrumentu wsparcia osób niepełnosprawnych, które nie są aktywne zawodowo. W szukaniu, a potem utrzymaniu zatrudnienia pomagali im specjalnie przeszkoleni trenerzy.

Drukuj

W czwartek i poniedziałek odbyły się seminaria dotyczące projektu Trener pracy jako sposób na zwiększenie zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Projekt Trener pracy służy wypracowaniu wytycznych dotyczących świadczenia usług przez trenera pracy, jako skutecznej formy aktywizacji zawodowej i wyrównywania szans na zatrudnienie na otwartym rynku pracy osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Odsetki od zaległości podatkowych

Odsetki za zwłokę winny być wpłacane bez wezwania organu podatkowego.

Drukuj

e-PFRON2 - działanie w oparciu o oprogramowanie Java 7

System e-PFRON2 działa w oparciu o zainstalowaną wersję Javy 7 aktualizacja 45 (JRE 7 update 45) lub nowszą (od 15.10.2014 - 7.71).

© 1995-2014 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych