facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia

Poznan Business Run 2016

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • szkolenia POPON
  • Lodołamacze 2016

Płaca minimalna - Stanowisko POPON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych z wielkim niepokojem przyjmuje zapowiedzi Rządu RP o planowanym podniesieniu kwoty płacy w minimalnej w 2017 roku do poziomu 2000 zł brutto.

POPON interweniuje w sprawie zmian w Krajowej Radzie Konsultacyjną do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych stanowczo sprzeciwia się projektowi zmian w funkcjonowaniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych.
Drukuj

PFRON: Komunikat w sprawie informacji w „Radio ZET”

W związku z informacją powtórzoną w serwisach informacyjnych Radia ZET 22 czerwca 2016 roku, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jedynie 15% swoich środków wydaje na pomoc osobom niepełnosprawnym, pozostałe – na swoje potrzeby, wyjaśniamy, że:

Drukuj

PFRON: Komunikat w sprawie publikacji w „Naszym Dzienniku”

W związku z publikacją 22 czerwca 2016 roku w „Naszym Dzienniku” artykułu autorstwa red. Anny Ambroziak, pt. „Chory kolos”, wyjaśniamy, że:

Drukuj

TV Rodzina: LODOŁAMACZE 2016- Konferencja

Wystartowała kolejna edycja konkursu - LODOŁAMACZE to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy.

Drukuj

Nasze Sprawy: Aktywnie i z uśmiechem

Tegoroczna edycja Pikniku Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem „Dobra zabawa i moc atrakcji" odbyła się 22 czerwca na terenie kompleksu rekreacyjnego Rzęsa, mieszczącym się w Siemianowicach Śląskich. Pomysł przedsięwzięcia zrodził się w 2011 r. w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Drukuj

Śląskie.pl: Dobra zabawa i moc atrakcji. Szósty Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych

Organizowana corocznie impreza odbyła się tym razem na terenie Kompleksu Rzęsa w Siemianowicach Śląskich. Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością somatyczną i intelektualną, z wadami wzroku i słuchu z terenu całego województwa śląskiego. Impreza ma charakter otwarty.

Drukuj

Radio Silesia o Lodołamaczach

Józef Skrzek Ambasador Lodołamacze 2016 na Śląsku apeluje do Pracodawców , aby dali szansę osobom niepełnosprawnym i zatrudniali ich w swoich firmach.

Drukuj

Zmiany w zatrudnianiu niepełnosprawnych. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

Od lipca znika absurd wykluczający prawo do dofinansowania na pracownika, który stał się niepełnosprawny w trakcie zatrudnienia. Ta i pozostałe zmiany wymusiły modyfikację formularzy.

Drukuj

Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw

W dniu 22.06.2016 r. odbyło się w Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Drukuj

Gazeta Prawna: Posłowie popierają stawkę godzinową: 12 zł niemal przesądzone

Od przyszłego roku zleceniobiorcy i samozatrudnieni będą zarabiać co najmniej 12–13 zł za godzinę.

Drukuj

PFRON: Prezes Rady Nadzorczej PFRON w programie „Misja Integracja”

Minister Krzysztof Michałkiewicz - Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych był gościem programu „Misja Integracja” w TVP. Dzięki uprzejmości redakcji portalu www.niepelnosprawni.pl prezentujemy kompletny zapis rozmowy, która odbyła się 13 czerwca 2016 roku. Rozmowę przeprowadził Piotr Pawłowski.

Drukuj

Niepełosprawni.pl: Prezes PFRON zapowiada zmiany w Funduszu. Chce skuteczniej wspierać osoby z niepełnosprawnością

Biurokracja, dublowanie stanowisk, brak strategii i monitorowania efektów prowadzonych projektów – takie m.in. wady widzi w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) jego nowy prezes, Robert Kwiatkowski. Zapowiada zmiany w Funduszu, by był on faktycznie instytucją wspierającą osoby z niepełnosprawnością.

Drukuj

Nasze Sprawy: MRPiPS chce unowocześnić system wsparcia dla osób z niepełnosprawnością

Resort rodziny rozpoczął we wtorek, 21 czerwca konsultacje społeczne ws. zmian w systemie wsparcia dla osób z niepełnosprawnością. Za pomocą formularza umieszczonego na stronach PFRON osoby te będą mogły same określić, jak powinno się zmienić prawo, by było dostosowane do ich potrzeb.

Drukuj

Progresja Słupsk: Firmy muszą wdrożyć nowe przepisy dotyczące danych osobowych

Duża część przedsiębiorców wie o unijnych zmianach przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Co trzecia firma nie ma jednak świadomości, ile czasu przewidziano na dostosowanie się do nowych regulacji, a jedynie 15 proc. podjęło jakiekolwiek działania w tym zakresie. Skala zmian, jakie czekają przedsiębiorstwa jest ogromna.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Oddać władzę w ręce osób z niepełnosprawnością. Krajowa Rada Konsultacyjna w nowej formule?

Zmiana zasad wyboru składu Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych – tak, by składała się tylko z przedstawicieli organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

QBusiness,pl: Nie dzielmy pracowników na pełnosprawnych i niepełnosprawnych, ale na tych, którzy wykonują pracę dobrze lub źle

Na Dolnym Śląsku i województwie opolskim właśnie ruszył konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze 2016”. To już XI edycja konkursu, który organizowany jest od 2006 r. W tym roku ambasadorem akcji został aktor Konrad Imiela.

© 1995-2016 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych