facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia

Poznan Business Run 2016

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
Lodolamacze2016_gala_final
Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Prezes PFRON: system nie jest dla wygody firm

- Dla mnie najważniejsze są miejsca pracy, a system ulg nie do końca przekłada się na wzrost ich liczby. Będziemy więc szukali takich rozwiązań, żeby te zakłady, które kupowały ulgi, raczej zatrudniały osoby niepełnosprawne, niż miały uproszczony system ulg – powiedział nam Robert Kwiatkowski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

Jak zdobyć dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego

Osoby ubiegające się o refundację zakupu sprzętu rehabilitacyjnego lub ortopedycznego muszą przedstawić dokumenty potwierdzające wysokość dochodów.

Drukuj

PFRON: Wyniki konkursu Liderzy 25-lecia

25 lat temu Sejm Rzeczypospolitej uchwalił pierwszą w Polsce ustawę o zatrudnieniu i rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Był to początek współczesnego systemu wspierania osób niepełnosprawnych w Polsce. Ustawa stworzyła nowe szanse dla funkcjonowania osób niepełnosprawnych w codziennym życiu i w rehabilitacji.

Drukuj

MRPiPS:Inauguracyjne posiedzenie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy

23 września 2016 r. odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Posiedzenie prowadził prof. Marcin Zieleniecki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Przewodniczący Komisji.

Drukuj

MRPiPS: 25-lecie systemu wsparcia osób niepełnosprawnych

- Przyczynkiem do zorganizowania tego wydarzenia jest 25-lecie ustawy o społecznej i zawodowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych - powiedziała minister Elżbieta Rafalska podczas odbywającej się w Sejmie konferencji prasowej z okazji Jubileuszu 25-lecia systemu wsparcia osób niepełnosprawnych. – To dobry moment, żeby zastanowić się, co dalej, w jakim kierunku miałyby zmierzać zmiany, by odbywały się z korzyścią dla tego środowiska.

Drukuj

Premier podziękowała paraolimpijczykom

Premier Beata Szydło pogratulowała polskim medalistom Igrzysk Paraolimpijskich Rio 2016. Podczas spotkania na Stadionie Narodowym w Warszawie premier podkreśliła, że zdobyte medale to powód do dumy.

Drukuj

Kowalczyk: jest decyzja polityczna, że będzie jednolita danina

Jest kierunkowa decyzja polityczna, że będzie wprowadzona jednolita danina, łącząca PIT oraz składki na ZUS i NFZ - powiedział PAP szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Potwierdził, że przepisy te mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Drukuj

Kontrola ulg na PFRON na ogólnych zasadach. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Pracodawcy mają wątpliwości, jakie przepisy będą stosowane przy weryfikowaniu prawidłowego udzielania obniżeń we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

Integracja nagrodzona. Znamy mazowieckich Lodołamaczy

21 września 2016 r. w Warszawie wręczono statuetki mazowieckiej Regionalnej Gali XI Edycji Konkursu Lodołamacze. Jednym z laureatów jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Drukuj

PFRON: Dane statystyczne i informacja o wydatkach PFRON

Szanowni Państwo, Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie transparentności działania urzędów i organów publicznych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna publikowanie najważniejszych informacji o realizacji budżetu w zakresie ponoszonych wydatków.

Drukuj

RPO: Rzecznik na gali finałowej konkursu Lodołamacze 2016

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się ogólnopolska gala finałowa XI edycji konkursu Lodołamacze. W uroczystości weźmie udział rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar.

Drukuj

Regulamin pracy i wynagradzania - zmiany w 2017 r.

Od 1 stycznia 2017 r. pracodawcy zatrudniający do 50 pracowników będą mogli tworzyć regulamin pracy i wynagradzania fakultatywnie. Czy pracodawcy zyskają na zmianach?

Drukuj

Nowe uprawnienia PIP od 2017 r.

W wyniku nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu katalog zadań Państwowej Inspekcji Pracy od 1 stycznia 2017 r. zostanie uzupełniony o kontrolę wypłacania wynagrodzenia przysługującego z umowy zlecenia i o świadczenie usług w wysokości wynikającej z minimalnej stawki godzinowej.

© 1995-2016 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych