facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
Lodolamacze link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

link efekt zachety

link skcji atykulw dialog spleczny

wyrwij fiskusowi bat

Poradnik POPON

link zatrudnianie-niepelnosprawnych








media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A
  • Szkolenia POPON
  • lodołamacze 2015
  • Ogólnopolskie Zgromadzeniem Członków POPON
  • Popon giełdy pracy

Odpowiedź PFRON dla POPON – co dalej z metodą ALTMANA w 2015 r.?

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odpowiedź z dnia 15 kwietnia 2015 r. na pytanie w zakresie dalszego stosowania...

Wyjaśnienia UOKiK dotyczące stosowania formularza informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie do czasu nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów

W odniesieniu do wątpliwości dotyczących stosowania rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc...
Drukuj

Poradnik POPON dla Członków. Sprawozdania finansowe oraz pojęcie przedsiębiorcy w trudnej sytuacji ekonomicznej

    Na Państwa skrzynki mailowe został wysłany kolejny poradnik przygotowany przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Czy skarbówka może w nieskończoność przeciągać kontrole? Otóż nie może!

Naczelny Sąd Administracyjny wydał bezprecedensowy wyrok w głośnej sprawie Stanisława Kujawy. Tym samym dał przedsiębiorcom nowy bat na bezmyślnych urzędników skarbowych.

Drukuj

Radio Via o Lodołamaczach na podkarpaciu

- Jednym z najbardziej popularnych pretekstów mówiących o tym dlaczego pracodawca nie zatrudnia osoby niepełnosprawnej jest brak podjazdów, czy windy. Stąd pytanie, czy brak windy przeszkadza w zatrudnieniu osoby chorej na cukrzycę – mówi Adam Hadław, dyrektor POPON w Rzeszowie.

Drukuj

Kłopoty finansowe zablokują pomoc na niepełnosprawnych. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

Do końca kwietnia beneficjenci dopłat do pensji pracowników 
z orzeczonym inwalidztwem 
muszą złożyć w PFRON sprawozdania finansowe. 
Jeśli na tej podstawie Fundusz stwierdzi, że przedsiębiorstwo 
jest w trudnej sytuacji 
ekonomicznej, odmówi mu refundacji.

Drukuj

Polska gospodarka musi stawać się innowacyjna

Polska gospodarka, aby skutecznie konkurować z innymi musi stawać się konkurencyjna, a więc innowacyjna – przekonywał Prezydent RP Bronisław Komorowski na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Drukuj

Co piąta uchwalana w sejmie ustawa dostosowuje nasze prawo do regulacji unijnych

Wpływ unijnych aktów prawnych na polską legislację nie podlega dyskusji. Unijne regulacje obowiązują bezpośrednio (rozporządzenia) bądź muszą być wdrożone do naszego porządku prawnego (dyrektywy). Do 20 kwietnia br. sejm VII kadencji uchwalił już 99 ustaw wykonujących prawo UE, a kolejnych 12 projektów znajduje się w trakcie rozpatrywania. W tym czasie sejm uchwalił 557 ustaw, a więc łatwo obliczyć, że ok. 20% uchwalonych ustaw wykonuje prawo UE.

Drukuj

XIII edycja Konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Wybór najlepszych urzędów oraz tworzenie przyjaznej atmosfery między administracją podatkową a przedsiębiorcami – to główne założenia konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. Już po raz 13. konkurs organizują Ministerstwo Finansów oraz Business Centre Club.

Drukuj

Odpowiedź PFRON dla POPON – co dalej z metodą ALTMANA w 2015 r.?

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odpowiedź z dnia 15 kwietnia 2015 r. na pytanie w zakresie dalszego stosowania przez PFRON tzw. metody ALTMANA, na potrzeby zweryfikowania kondycji finansowej przedsiębiorstwa uzyskującego dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

Drukuj

Małe firmy z nadzieją patrzą w przyszłość

W ocenie polskich przedsiębiorstw, ożywienie gospodarcze ponownie zaczyna nabierać tempa. Szczególnie szybko poprawia się wskaźnik odnoszący się do przyszłej sytuacji biznesowej w perspektywie najbliższych 6 miesięcy – tak pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców, który powstaje na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych wśród członków Pracodawców RP.

Drukuj

„Zwyczajnie Aktywni” po raz trzeci wspierają pacjentów na rynku pracy. POPON patronem Konkursu

  Wystartowała III edycja projektu „Zwyczajnie Aktywni”, którego częścią jest konkurs organizowany pod tą samą nazwą. Celem obu działań jest zwiększenie szans osób chorych na rynku pracy oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu społecznemu. Zapraszamy organizacje pacjentów oraz ich podopiecznych do udziału w tej ogólnopolskiej inicjatywie.

© 1995-2015 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych