facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
projekt tu jest ok link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl baner sejm link skcji atykulw dialog spleczny link ankieta eksperta
media patronujace kampanii lodlamacze media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A

Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z 16 października 2014 r.) - przekazany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów

Przedstawiamy projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z 16 października 2014 r.) przekazany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów....

Inicjatywa POPON doceniona przez POSŁÓW

Z inicjatywy POPON posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący niezgodności z Konstytucją RP  zmian w zakresie dofinansowań dla ZPCHr po 1 kwietnia 2014 r. ...
Drukuj

Niepełnosprawni w pracy. Rząd przyjął nowe rozporządzenie. Będzie lepiej?

Zapewnienie ciągłości udzielania pomocy publicznej pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne - to cel projektu, który we wtorek przyjął rząd. Nowelizacja jest konieczna ze względu na zmiany unijnych przepisów.

Drukuj

Będzie niższa refundacja kosztów szkolenia. W Dzienniku Gazecie Prawnej komentarz Mateusza Brząkowskiego z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

Firma będzie mogła uzyskać zwrot dodatkowych wydatków związanych z zatrudnieniem osoby z uszczerbkiem na zdrowiu nie tylko w sytuacji, gdy skieruje ją powiatowy urząd pracy.

Drukuj

Mniej na kursy dla niepełnosprawnych

Pracodawca zatrudniający osoby z orzeczeniem dopłaci do ich przeszkolenia 30 proc. zamiast 20 proc.

Drukuj

Budynek firmy musi być dostępny dla osób niepełnosprawnych

Projektując nieruchomości, trzeba pamiętać o tym, by umożliwić korzystanie z nich osobom mającym problemy z poruszaniem się. Dotyczy to również przedsiębiorców przebudowujących lokale na potrzeby spółki.

Drukuj

Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z 16 października 2014 r.) - przekazany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów

Przedstawiamy projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z 16 października 2014 r.) przekazany do rozpatrzenia przez Radę Ministrów.

Drukuj

Działania POPON w informacjach ogólnopolskich mediów

Media przypominają o działaniach POPON w sprawie projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego ograniczenia pomocy publicznej dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Drukuj

Krakowski przegląd ofert zatrudnienia dla niepełnosprawnych. Giełda pracy organizowana przez POPON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na giełdę pracy dla osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Zapytanie ofertowe POPON - sala, catering, noclegi - 27-28 Warszawa

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w związku z realizacją projektu: „Rozwój dialogu społecznego poprzez wzmocnienie potencjału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach priorytetu V „Dobre rządzenie”, kieruje zapytania ofertowe do Wykonawców, którzy w ramach realizowanego projektu na potrzeby przeprowadzenia spotkania mogą zapewnić sale wraz ze sprzętem audiowizualnym i nagłośnieniem, oraz zapewnić usługę cateringową i noclegową zgodnie z niniejszym zapytaniem.

Drukuj

Przerwa w działaniu SODiR On-line

PFRON uprzejmie informuje, że w dniu 28.10.2014 r. od godziny 17:00 do godziny 20:00 system SODiR On-line będzie niedostępny dla Beneficjentów.

Drukuj

PFRON: Aplikacja SODiR Off-line

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 28.10.2014 r. w zakładce Aplikacja SODiR zostanie udostępniona wersja 9.33 SODiR  Off-line.

Drukuj

Dziennik Łódzki przypomina o giełdzie pracy dla osób niepełnosprawnych organizowanej przez POPON w Łodzi

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Łodzi organizują w środę (29 bm.) w godz. 10-13 w łódzkim Centrum Konferencyjno-Widowiskowym „Lutnia" (ul. Piotrkowska 243 - wejście od strony a1. PCK) bezpłatną giełdę pracy dla niepełnosprawnych.

Drukuj

Unieważnienie postępowania 14/2014/POPON/POKL.05.05.02 z dnia 21.10.2014 r.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zmuszona jest unieważnić postępowanie nr 14/2014/POPON/POKL.05.05.02 z dnia 21.10.2014 dotyczące zakupu usługi noclegowej, wynajmu sal szkoleniowych oraz wyżywienia w ramach projektu: „Rozwój dialogu społecznego poprzez wzmocnienie potencjału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetu V „Dobre rządzenie”.

Drukuj

Inicjatywa POPON doceniona przez POSŁÓW

Z inicjatywy POPON posłowie Prawa i Sprawiedliwości wnieśli do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący niezgodności z Konstytucją RP  zmian w zakresie dofinansowań dla ZPCHr po 1 kwietnia 2014 r.

Drukuj

Nowelizacja Kodeksu pracy nie wprowadzi pracujących sobót

Wbrew pojawiającym się komentarzom projekt zmiany Kodeksu pracy przygotowany przez posłów PO nie oznacza powrotu do pracujących sobót.

Drukuj

Dziennik Gazeta Prawna: Trybunał oceni zrównanie dopłat do pensji. Komentarz Jana Zająca, Prezesa POPON

Brak odpowiedniego vacatio legis zdaniem posłów PiS doprowadził do naruszenia zasady ochrony interesów w toku. Dlatego zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego art. 3 pkt i ustawy z 8 listopada 2013 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej (Dz.U. z 2013 r. poz. 1645).  

© 1995-2014 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych