facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zapraszamy na Sprawozdawcze Zgromadzenia Członków w regionach
  • Rzeszów 23 lutego (czwartek) 2017 r. - Giełda Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych
  • Popon
Drukuj

Życzenia POPON dla harcerzy Nieprzetartego Szlaku w Dniu Myśli Braterskiej

W dniu 22 lutego każdego roku skauci i harcerze obchodzą swoje  święto - Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przesyła serdeczne życzenia dla zuchów, harcerzy i instruktorów gromad i drużyn Nieprzetartego Szlaku Związku Harcerstwa Polskiego.

Drukuj

Pracodawcy wreszcie dowiedzieli się, w jaki sposób powinni ustalać stan zatrudnienia, gdy firmy łączą wzajemne relacje

Po dwóch latach sprzecznych interpretacji przepisów pracodawcy dowiedzieli się, w jaki sposób powinni ustalać stan zatrudnienia, gdy firmy łączą wzajemne relacje.

Drukuj

Konstytucja biznesu ochroni przed fiskusem? Będzie nowe prawo dla przedsiębiorców

Ministerstwo Rozwoju skierowało projekt ustawy Prawo przedsiębiorców do konsultacji. Zgodnie z zapowiedziami wiceministra Morawieckiego, nowe przepisy mają ułatwić przedsiębiorcom kontakt z fiskusem. W jaki sposób?

Drukuj

Koniec papierowych zwolnień lekarskich. Rząd przyjął projekt

Podczas wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, zgodnie z którym mają upowszechnić się elektroniczne zwolnienia i zaświadczenia lekarskie.

Drukuj

PFRON: Efekt zachęty w podmiotach powiązanych

Odpowiadając na napływające pytania dotyczące wykazywania efektu zachęty przez pracodawców pozostających w relacji powiązania przypominamy, że efekt ten może zostać wykazany:

Drukuj

Szansa na pracę dla osób z niepełnosprawnością w województwie podkarpackim

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Oddział Podkarpacki PFRON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością.

Drukuj

Coraz więcej firm w naszym regionie tworzy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

Rozmowa z Maciejem Szymańskim, dyrektorem Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

TVP Bydgoszcz: Rada Dialogu zajęła się problemami pracodawców

Proste przepisy i ich klarowna interpretacja - tego oczekują przedsiębiorcy, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. O problemach i oczekiwaniach pracodawców dyskutowano podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Bydgoszczy.

Drukuj

Radio PIK: W Bydgoszczy obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

Obradująca dzisiaj w Bydgoszczy Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego oczekuje, że minister pracy wpłynie na zmianę interpretacji przepisów dotyczących dotacji PFRON-u do zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Ekspert: strategia Morawieckiego o tym milczy o niskich płacach

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju słusznie stawia na reindustrializację i innowacyjność; jej wadą jest to, że nie uwzględnia dysproporcji sił między pracodawcami i pracownikami, co jest główną przyczyną rażąco niskiego udziału płac w PKB Polski - mówi PAP Łukasz Komuda.

Drukuj

Małe firmy zapłacą mniej na ZUS

Nowa ulga w składkach na ubezpieczenia społeczne ma dotyczyć mikrofirm o przychodach do 5 tys. zł na miesiąc.

Drukuj

Państwowa Inspekcja Pracy, kontrola w firmie: Co wolno inspektorowi, a co pracodawcy?

W orzecznictwie dominuje pogląd, że PIP może dokonywać takich kontroli nawet bez uprzedzenia.

Drukuj

Za zmianę interpretacji przepisów nie mogą odpowiadać pracodawcy - interwencja POPON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych skierowała do Prezesa Zarządu Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pana Roberta Kwiatkowskiego pismo, w którym przedstawiła swoje stanowisko w sprawie opublikowanego na stronie internetowej PFRON komunikatu pt. Efekt zachęty w podmiotach powiązanych.

Drukuj

Ważne! Konstytucja dla biznesu - konsultacje społeczne

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu konsultacji "Konstytucji biznesu" przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju:

Drukuj

Posłowie pozytywnie ocenili działalność UTK na rzecz niepełnosprawnych

– Chcemy żeby kolej cechowała się rozwiązaniami użytecznymi dla wszystkich pasażerów, w tym dla pasażerów z niepełnosprawnościami – mówił posłom Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego podczas wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury, które odbyło się w siedzibie Urzędu. Spotkanie było okazją do tego, aby parlamentarzyści zapoznali się z informacją na temat sytuacji pasażerów z ograniczonymi możliwościami poruszania się oraz z perspektywami poprawy standardu ich podróżowania.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan